OSMAN TURAL ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


Alaçam MYO’da Hayat Boyu Başarı Etkinliği
 Alaçam Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen “Hayat Boyu Başarı” etkinliğinin ilk konuğu Danıştay Üyesi Osman Tural oldu. Öğrencilerle kariyerinden kesitler paylaşan Tural önemli tavsiyelerde bulundu
 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Alaçam Meslek Yüksek Okulu tarafından ilki düzenlenen “Hayat Boyu Başarı” etkinliğinin ilk konuğu Danıştay Üyesi, PTT eski Genel Müdürü Osman Tural oldu. Alaçam Meslek Yüksekokulu’na kuruluşundan itibaren önemli katkılar sunan Tural, öğrencilerle başarı öyküsünü paylaştı ve hayat boyu başarı konusunda tavsiyelerde bulundu.
 Dürüstlükten taviz vermeyin
Alaçam Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İsmet Boz’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe okul öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Kariyerine kaymakam olarak başlayan Osman Tural, “Başarılı olmak için kişinin yaptığı işi en iyi şekilde yapmayı hedeflemesi gerekir. Benim hayat boyu ilkem bu oldu. Ben ne yaptıysam en iyisini yapmak için çabaladım. Bunun yanı sıra dürüstlükten de taviz vermemek gerekir. Ben Alaçam’da doğdum. Bir köy çocuğu olarak eğitim hayatımı sürdürdüm. İmkansızlıklarımı eğitim sayesinde aştım. Kariyerim boyunca da dürüstlükten taviz vermeden verilen görevlerin hakkını vermeye çalıştım” dedi. Tural, daha sonra öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.
 Plaket takdim edildi
Alaçam Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşuna öncülük eden ve gelişmesinde her türlü desteği sağlayan Osman Tural’a, konuşmasının sonunda Alaçam MYO Müdürü Porf. Dr. İsmet Boz tarafından yaptığı katkılara teşekkür etmek için plaket ve çiçek takdim edildi.Alaçam MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Boz, Danıştay Üyesi Osman Tural’a katkılarından dolayı plaket takdim etti.

 Danıştay Üyesi Osman Tural, öğrencilerle kariyer hikayesini paylaştı.

Alaçam MYO’da düzenlenen “Hayat Boyu Başarı” etkinliğine öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Danıştay Üyesi Osman Tural, etkinlik sonrasında öğrencilerle birlikte görülüyor.

Alaçam MYO Yönetimi ve akademik kadrosu, Danıştay Üyesi Osman Tural’a etkinliğe katılımından dolayı teşekkür etti.