OMÜ Senato Toplantısı Alaçam MYO'da Gerçekleşti


Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) bu haftaki Yönetim Kurulu ve Senato toplantıları Alaçam Meslek Yüksekokulunda gerçekleşti.

OMÜ, çetin kış koşullarının yaşandığı, karın her yeri kapladığı ve dolayısıyla hayvanların yiyeceğe erişiminin oldukça zorlaştığı şu günlerde kedi, köpek, kuş gibi canlıların aç kalmaması amacıyla Alaçam Meslek Yüksekokulunun bulunduğu kampüs çevresine yem bıraktı.

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Asırlar öncesinden Hz. Ömer (r.a.) ‘Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler.’ sözüyle bizim inancımızda insana verilen değerin yanı sıra diğer canlıların da kıymetiharbiyesini çok anlamlı ve vurgulu biçimde ortaya koymuştur. Biz de kış koşullarının iyiden iyiye bastırdığı ve karın her yeri kapladığı bu günlerde böyle bir anlayışı kurum olarak kendimize düstur edinerek ve Allah rızası için bu uygulamayı gerçekleştirdik. Hayvanların yiyeceğe erişiminin kısıtlandığı bu hava koşullarında kedi ve köpekler ile kuşlar için kampüs alanının civarına yemler bıraktık. Bu tarz davranışların örnek oluşturmasını da canıgönülden diliyoruz.” diye konuştu.  

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ayrıca Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ve beraberlerindeki heyetle birlikte Göçkün 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu yerleşkesinde incelemelerde bulundu.